Aktualności
- Intencje Mszalne – XXIII Tydzień Zwykły
08-14 września 2024r.
III 08 września – Niedziela – 23 Niedziela Zwykła 7.00 + Wandę, Zdzisława Laskowskich. 9.00 + Jana Kurka (greg.). 10.30 * Int. dzięk. z r. ur. Agnieszki z prośbą o Boże błog., op.NMP. 12.00 Intencja zbiorowa: * O Boże błog., op. NMP dla: Parafian; – budowniczych i dobroczyńców parafii; – Marii i Andrzeja Tomaszewskich w 45r. ślubu oraz c.r. (int. dzięk.). + Stanisława Franciszka Grabowskiego w m-c po śm.; + Jarosława, Danutę Byszewskich; Jana-Mirosława Czuba; Stanisławę Kłonicką; Hannę, Stanisława Łacheta. 19.00 int. p. Gronek-Milewskiej. 09 września – Poniedziałek 7.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące. 18.00 + Jana Kurka (greg.). 10 września – Wtorek 7.00 * Za Parafian. 18.00 + Jana Kurka (greg.). 11 września – Środa 7.00 + Jana Kurka (greg.). 18.00 Intencja Zbiorowa: * O Boże błog., opiekę NMP, zdrowie dla: – Parafian; – dobroczyńców parafii. + Janusza Fiedorowicza w 10r.śm. 12 września – Czwartek 7.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące. 18.00 + Jana Kurka (greg.). 13 września – Piątek Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła 7.00 * O szczęśliwe rozwiązanie dla Sylwii. 18.00 + Jana Kurka (greg.). 18.00 Za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników SP Nr 86 14 września – Sobota Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 7.00 + Jana Kurka (greg.). 18.00 * O Boże błog., opiekę NMP dla Marii w 24r. ur. - XXIII Niedziela Zwykła 8 września 2024 r.
1. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania biblijne i katechizmowe. We wtorek spotkanie biblijne o 19.00 w Domu Parafialnym. W środę spotkanie katechizmowe czyli K2- katechizm i kawa o 10.00 w Domu Parafialnym. O przebiegu spotkań i ich kalendarium w tym półroczu można przeczytać w zakładkach na stronie internetowej:
– Spotkania biblijne – https://swbenedykt.pl/spotkaniab/
– Spotkania katechizmowe – https://swbenedykt.pl/seminariumow/
2. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.00 w zakrystii. Chłopcy, którzy chcieli by zostać ministrantami mogą zgłaszać się z rodzicem, po każdej Mszy, do zakrystii, do ks. Marcina
3.W środę na godz. 19.15 wspólnota modlitewno – ewangelizacyjna zaprasza wszystkich na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
4. W czwartek 12 września wracają po wakacjach zajęcia tańca uwielbienia, będą trwać od godz. 19.00-21.00 i odbywać się co dwa tygodnie. Zapraszamy każdego, kto chce zachwycić się Bogiem przez ruch
5. W piątek 13 września zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 86 przy ulicy Korynckiej. Będzie ona sprawowana w waszej intencji. Po niej zapraszam na spotkanie w domu parafialnym.
6. Wracamy do Mszy św. dla małżeństw w trzecią niedzielę miesiąca, czyli 15 września o godz. 16.30. Po niej konferencja dedykowana tematyce małżeńskiej a po niej nowość, zaproszenie na kawiarenkę dialogową, tzn. w domu parafialnym będzie przygotowane miejsce, gdzie małżonkowie razem we dwoje będą mogli ze sobą porozmawiać przy kawie na konkretny temat w formie dialogu małżeńskiego. W tym czasie przewidziana jest opieka dla dzieci. Na kawiarenkę dialogową trzeba się zapisać przez formularz na stronie parafialnej.
7. Niedziela Środków Społecznego Przekazu, przypadająca w tym roku 15 września, jest również świętem Radia Warszawa, naszej rozgłośni diecezjalnej. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Świętych przed naszym kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz Radia Warszawa. Będzie można nabyć radiowe płócienne torby-cegiełki z chrześcijańskimi cytatami motywacyjnymi. Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet z www.radiowarszawa.com.pl. Jej program to pogodna muzyka, modlitwa, Słowo Boże, audycje na tematy ważne dla każdego katolika, lokalne wiadomości oraz dobry nastrój wprowadzany przez prezenterów. Zespół Radia serdecznie dziękuje za zaproszenie do naszej parafii i wsparcie dla radia diecezjalnego w czasach trudnych dla mediów spoza głównego nurtu!
8. „Wolność od… – wolność do…” – O uczeniu dzieci sztuki wybierania, rozwoju osobistym, procesie samowychowania i pracy nad sobą w dorosłym życiu.
Serdecznie zapraszamy dorosłych na spotkanie z panem Pawłem Zuchniewiczem – dziennikarzem, pisarzem, pedagogiem – w niedzielę 6 października o 16.00 do Sali Św. Benedykta w Domu Parafialnym. Organizatorem jest Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii. Spotkanie jest kolejnym, z cyklu spotkań z ekspertami, poświęconym aktualnym wyzwaniom naszych czasów.
W planie: prelekcja, przerwa na kawę, dyskusja, pytania.
9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, w naszym tygodniku Idziemy. Temat tygodnia: Czym przyciągnąć młodzież?
10. Zapowiedzi:
Marcin Zienkiewicz, kawaler z parafii tutejszej i Weronika Julia Papiernik, panna z parafii św. Michała Archanioła w Warszawie – Białołęce (zap. 1)
- Stanowisko Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych – Aborcja poza etyką i prawem?
W związku z działaniami podejmowanymi przez członków rządu Rzeczpospolitej Polskiej, mającymi na celu liberalizację praktyki zabijania nienarodzonych dzieci, członkowie Zespołu ekspertów KEP ds. Bioetycznych wydali stanowisko Aborcja poza etyką i prawem?
Prosimy kapłanów i naszych wiernych o zapoznanie się z tym stanowiskiem i promowanie go w środowisku społecznym.
1. Członkowie Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych z uwagą śledzą działania podejmowane przez członków rządu RP mające na celu liberalizację praktyki zabijania nienarodzonych dzieci[1]. Treść wytycznych, jak i sposób ich publikowania budzą najwyższy niepokój. Można mieć wrażenie, że wprost zmierza się do praktykowania aborcji poza refleksją etyczną i wbrew ochronie prawnej gwarantowanej przez Konstytucję.
2. Zespół Ekspertów przypomina fundamentalną prawdę z zakresu genetyki, że życie każdego człowieka zaczyna się w chwili poczęcia. Od tego momentu rozwija się ono nieprzerwanie w oparciu o wewnętrzne zasady zapisane w jego genomie. Jego życie nie jest mniej ważne od życia każdego innego człowieka. Jak bardzo fundamentalna jest to prawda dla życia społecznego świadczy jej zapisanie w Konstytucji Rzeczypospolitej. Tę prawdę potwierdza też serce człowieka w postaci nakazu sumienia, aby czynił dobro i unikał zła. Od tego nakazu nie jest on w stanie się uwolnić, gdyż dotyczy on fundamentu ludzkiej moralności. Pogarda dla tego nakazu jest bardzo niebezpieczna dla relacji społecznych, gdyż podważa zasadność innych praw chroniących wartości ludzkie w życiu społecznym.
3. Należy przypomnieć wyrażony już w dniu 4 września 2023 r. sprzeciw wobec stworzenia nowej wykładni istniejącego prawa, zmierzającej do poszerzenia kryteriów, dopuszczających legalne pozbawienie życia nienarodzonego dziecka w oparciu o przesłankę zdrowia psychicznego. Aborcja nie należy do metod terapeutycznych stosowanych w leczeniu. Uśmiercenie dziecka nie może być uważane za środek do przywrócenia zdrowia kobiety.[2] Zdziwienie członków Zespołu budzi też faktyczny zakaz przeprowadzania konsultacji i organizowania konsylium w celu przeanalizowania przesłanek do dokonania aborcji. Wytyczne te naruszają ustawowe uprawnienie lekarza do zasięgnięcia z własnej inicjatywy opinii właściwego lekarza specjalisty lub zorganizowania konsylium lekarskiego wynikające z art. 37 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Biorąc pod uwagę dobro pacjentów, którymi są matka i dziecko nienarodzone, odwołanie się do opinii doświadczonych lekarzy pozwala poszukiwać rozwiązania najbardziej optymalnego.
4. Szczególne zaniepokojenie budzą próby pozaustawowego ograniczenia konstytucjonalnego prawa do wolności sumienia wyrażającego się w możliwości odmówienia podjęcia działań medycznych pozostających w sprzeczności z systemem wartości lekarza, a tym bardziej z systemem wartości uniwersalnych. „Nie do przyjęcia jest tworzenie kultury wykonywania zawodu medycznego, w której […] jednostka traci swoją podmiotowość, zostaje zmuszona zaprzeczyć swojej tożsamości i brać udział w postępowaniu, które w osądzie jej sumienia jest złem moralnym”[3]. Nie do zaakceptowania jest wymuszanie dokonywania przerywania ciąży pod groźbą sankcji finansowych, w tym utraty kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zauważyć należy, że sumienie lekarzy może być łamane w takiej sytuacji przez osoby zarządzające podmiotami leczniczymi, które będą się obawiać ograniczenia lub utraty finansowania działalności leczniczej ze środków publicznych. Takie rozwiązanie nie liczy się też z fundamentalnym prawem obywateli do świadczeń zdrowotnych, które zostaną ograniczone przez pozbawienie szpitali należnych im funduszy. Nie jest to więc kara wymierzona w dyrekcje szpitali, ale pracowników szpitala, którzy mają prawo do godziwego wynagrodzenia, a nade wszystko w pacjentów, którzy mają prawo do korzystania z dostępnych terapii.
5. Wytyczne Prokuratora Generalnego stawiają pod znakiem zapytania jego niezależność, która winna zapewnić każdemu obywatelowi gwarancje, że jego sprawa zostanie rozpoznana w sposób obiektywny i rzetelny, bez ingerencji ze strony pozamedycznej. Poważne zaniepokojenie budzą naciski Prokuratora Generalnego, aby postępowania w sprawie pomocnictwa w przeprowadzeniu aborcji umarzać lub kierować wnioski do sądu o warunkowe umorzenie sprawy ze względu na znikomą szkodliwość społeczną. W świetle dotychczasowych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego (z dnia 28 maja 1997 r. sygn. akt K. 26/96 oraz z dnia 22 października 2020 r. sygn. akt K 1/20) nie ma argumentów za zmianą interpretacji momentu rozpoczęcia prawnej ochrony życia. Powinna się ona rozpoczynać od momentu poczęcia i obejmować cały okres ciąży. Z uwagi na fundamentalny charakter prawa do życia nie można uznać działań w nie wymierzonych za cechujące się niewielką szkodliwością.
6. Zespół Ekspertów przypomina niezmienne nauczanie Kościoła, że „bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej” (Jan Paweł II, encyklika Evangelium vitae nr 62). Według prawa kościelnego dokonanie zabójstwa nienarodzonego dziecka oraz wspólnictwo w tym procederze taktowane jest jako jedno z najcięższych przestępstw i karane jest karą ekskomuniki, która wyklucza z udziału w dobrach duchowych powierzonych Kościołowi przez Chrystusa.
W imieniu Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych
Bp Józef Wróbel SCJ
Warszawa, 3 września 2024 r.
_________________________________
[1] Minister Zdrowia, Wytyczne w sprawie obowiązujących przepisów prawnych dotyczących dostępu do procedury przerwania ciąży, opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia w dniu 30 sierpnia 2024 r.; Prokurator Generalny, Wytyczne Nr 924 w sprawie zasad postępowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury w zakresie prowadzenia spraw dotyczących odmowy dokonania przerwania ciąży oraz tzw. aborcji farmakologicznej, opublikowane na stronie internetowej Prokuratury Krajowej w dniu 9 sierpnia 2024 r.
[2] Por. Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych, Stanowisko w sprawie dopuszczalności aborcji w oparciu o przesłankę zdrowia psychicznego (4.09.2023), AKEP nr 1(35)/2023, s. 287, nr 4.
[3] Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych, Stanowisko w sprawie klauzuli sumienia (14.02.2014), AKEP nr 1(25)/2014, s.82, nr 16.
- Intencje Mszalne – XXII Tydzień Zwykły
01-07 września 2024r.
II 01 września – Niedziela – 22 Niedziela Zwykła 7.00 + Stefana Grzegrzółkę w 10r.śm. 9.00 * W int. Żywego Różańca. 10.30 * Int. dzięk. z ok. 40r. ślubu Małgorzaty i Waldemara Zaręba z prośbą o Boże błog., op. NMP dla jubilatów i c.r. 12.00 Intencja zbiorowa: * O Boże błog., op. NMP dla: Parafian; – budowniczych i dobroczyńców parafii; – Piotrka z ok. 9r.ur.; – Marii w r.ur., * Z podziękowaniem za wszelkie łaski z prośbą o opiekę na nowy rok szkolny dla wnucząt: Neli, Krzysia, Mikołaja, Jakuba i Krystiana, * W int. dziękczynnej w 40 r. urodzin Agnieszki i Jakuba z prośbą o Dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej + w intencji poległych podczas II Wojny Światowej w 85 rocznicę jej wybuchu + Lilianę Piotrowską w 5r.śm. + Annę Tadeusza Kopyścińskich; zm. dziadków Kopyścińskich i Kotów. + Stanisława-Macieja w 50r.śm. + Krzysztofa Kurowskiego m-c po śm., + Bogusława Fic 19.00 + Jana Kurka (greg.). 02 września – Poniedziałek 7.00 + Jana Kurka (greg.). 18.00 * O Boże błog., op. NMP dla uczniów, rodziców, pracowników oświaty w roku szk. 2024/2025. 03 września – Wtorek Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła 7.00 * Za Parafian. 18.00 + Jana Kurka (greg.). 04 września – Środa 7.00 + Jana Kurka (greg.). 18.00 Intencja Zbiorowa: * O Boże błog., opiekę NMP, zdrowie dla: – Parafian; – dobroczyńców parafii. 05 września – Czwartek 7.00 + Jana Kurka (greg.). 18.00 + Czesława Lubaszko i c.r. 06 września – Piątek 7.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące. 18.00 + Jana Kurka (greg.). 07 września – Sobota Wspomnienia Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera 7.00 + zm. dziadków i przodków; * O Boże błog., opiekę NMP dla Adama. 18.00 * Int. dzięk. za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog., opiekę NMP dla Reginy i Dawida Pachuckich w r.ślubu. - XXII Niedziela Zwykła 1 września 2024 r.
1. Dziś przypada 85. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W szczególny sposób w intencji poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 12.00
2. Od dzisiaj wracamy do zwykłego porządku Mszy św. w niedzielę. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci i ich rodzin, 12.00 (suma) i 19.00. Kancelaria parafialna wraca również do zwykłego porządku i będzie czynna w poniedziałki od 17.00-18.00, w środy od 9.00-10.00 i piątki od 19.00-20.00.
3. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się jutro 2 września w poniedziałek o godz. 18.00 a poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych odbędzie się na Mszy św. w niedzielę, 8 września o godz. 10.30.
5.W środę na godz. 19.15 Wspólnota modlitewno – ewangelizacyjna zaprasza wszystkich na wspólną Eucharystię, po niej na wieczór Uwielbienia z możliwością skorzystania z posługi modlitwa wstawienniczą.
5. Przed nami pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek zapraszamy na spowiedź od godz. 17.00, która można połączyć ze spowiedzią na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, w trakcie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
6. Spotkanie Żywego Różańca w sobotę 7 września. Najpierw spotkanie zelatorów o 8.30 w sali na plebanii. Następnie spotkanie formacyjne wszystkich członkiń i członków o 9.00 w kościele.
W tym roku formacyjnym będziemy z Żywym Różańcem pogłębiać rozumienie i praktykę Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.
Plan spotkania:
9.00 – Sprawy organizacyjne, prezentacja intencji i konferencja.
9.30 – Modlitwa Różańcowa z piętnastominutowym rozmyślaniem.
10.30 – Eucharystia.
8.Dziękujemy za wszelkie wsparcie poprzez ofiary składane na tace oraz wpłacane na konto parafii. Tak jak już sygnalizowaliśmy mamy jeszcze zobowiązanie finansowe w wysokości 20.000 zł. w stosunku do firmy naprawiającej dach, oraz sukcesywnie spłacamy inwestycje jaką była nowa sala spotkań w domu parafialnym wraz z zapleczem.
7. Zapraszamy 5 października na jednodniową pielgrzymkę autokarową na Święty Krzyż, Bodzentyna (XVI wieczny ołtarz, który pierwotnie znajdował się w Katedrze Wawelskiej) i Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej (z repliką kaplicy z Ostrej Bramy) w Skarżysku Kamiennej. Wyjazd o godz. 6.00 rano powrót około godz. 20.00. Koszt wraz z obiadem to 150 zł. Zapisy w zakrystii i Kancelarii.
8. „Wolność od… – wolność do…” – O uczeniu dzieci sztuki wybierania, rozwoju osobistym, procesie samowychowania i pracy nad sobą w dorosłym życiu.
Serdecznie zapraszamy dorosłych na spotkanie z panem Pawłem Zuchniewiczem – dziennikarzem, pisarzem, pedagogiem – w niedzielę 6 października o 16.00 do Sali Św. Benedykta w Domu Parafialnym. Organizatorem jest Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii. Spotkanie jest kolejnym, z cyklu spotkań z ekspertami, poświęconym aktualnym wyzwaniom naszych czasów.
W planie: prelekcja, przerwa na kawę, dyskusja, pytania.
9. Wracamy do Mszy św. dla małżeństw w trzecią niedzielę miesiąca, czyli 15 września o godz. 16.30. Po niej konferencja dedykowana tematyce małżeńskiej a po niej nowość, zaproszenie na kawiarenkę dialogową, tzn. w domu parafialnym będzie przygotowane miejsce, gdzie małżonkowie razem we dwoje będą mogli sobie porozmawiać przy kawie na konkretny temat w formie dialogu małżeńskiego. W tym czasie przewidziana jest opieka dla dzieci. Na kawiarenkę dialogową trzeba się zapisać przez formularz na stronie parafialnej.
10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, w naszym tygodniku Idziemy tematy dotyczące zmian w szkolnictwie
11. Zapraszamy na rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w dniach 27-29 września. Informacje są na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.
- Msze św. dla małżeństw w trzecią niedziele miesiąca
Wracamy do Mszy św. dla małżeństw w trzecią niedzielę miesiąca, czyli 15 września o godz. 16.30. Po niej konferencja dedykowana tematyce małżeńskiej a po niej nowość, zaproszenie na kawiarenkę dialogową, tzn. w domu parafialnym będzie przygotowane miejsce, gdzie małżonkowie razem we dwoje będą mogli ze sobą porozmawiać przy kawie na konkretny temat w formie dialogu małżeńskiego. W tym czasie przewidziana jest opieka dla dzieci. Na kawiarenkę dialogową trzeba się zapisać przez formularz na stronie parafialnej.
- Formularz Spotkania MałżeńskieŁaduję…
- Wieczór uwielbienia
W środę na godz. 19.15 Wspólnota Modlitewno – ewangelizacyjna zaprasza wszystkich na wspólną Eucharystię, po niej na Wieczór Uwielbienia z możliwością skorzystania z posługi modlitwa wstawienniczą.
- Intencje Mszalne – XXI Tydzień Zwykły
25-31 sierpnia 2024r.
I 25 sierpnia – Niedziela – 21 Niedziela Zwykła 7.00 + Zofię Sawicką. 9.00 * Int. dzięk. z ok. 34r. ślubu Wioletty i Arkadiusza z prośbą o Boże błog., op. NMP dla jubilatów i c.r. 11.00 Intencja zbiorowa: * O Boże błog., op. NMP dla: Parafian; – budowniczych i dobroczyńców parafii. + Feliksę Stąpel w 30r.śm.; Alfreda Stąpla. 19.00 + Józefa Nojszewskiego w 9r.śm.; Krzysztofa Nojszewskiego w 14r.śm. 26 sierpnia – Poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej 7.00 * Int. dzięk. z ok. 45r. ślubu Izabeli i Zbigniewa Gawryszewskich z prośbą o Boże błog., op. NMP dla jubilatów i c.r. 18.00 + Alicję Jankowską-Głasek. 27 sierpnia – Wtorek Wspomnienie Św. Moniki 7.00 * Za Parafian. 18.00 + Izabelę Rozbicką – int. od rodziny Strzałów. 28 sierpnia – Środa Wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła 7.00 * O Boże błog., opiekę NMP, potrzebne łaski, zdrowie dla Marianny Laskowskiej w 90r.śm. 18.00 Intencja Zbiorowa: * O Boże błog., opiekę NMP, zdrowie dla: – Parafian; – dobroczyńców parafii.
*O Boże bł. dla syna Pawła i jego całej rodziny oraz mamy29 sierpnia – Czwartek Wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela 7.00 + Barbarę, Mariana Sobczyk w 25r.śm.; zm. z c.r. Sobczyków, Krzysztoporskich, Małachowskich. 18.00 + Izabelę Rozbicką – int. od rodziny z Siedlec. 30 sierpnia – Piątek 7.00 * O Boże błog., opiekę NMP dla Natalii z ok. r.ur. 18.00 + Izabelę Rozbicką – int. od sąsiadów z Al. Wolności. 31 sierpnia – Sobota Święto Św. Bartłomieja, apostoła 7.00 + zm. dziadków i przodków; * O Boże błog., opiekę NMP dla Adama. 14.00 Ślub: Krystyna Ciepły – Paweł Ciepły 17.00 Ślub: Beata Krawiec – Paweł Lipkowski. 18.00 + Halinę Cherubin w 2r.śm; Helenę Deresiewicz w 4r.śm.; Ryszarda Deresiewicza w 27r.śm. - XXI Niedziela Zwykła 25 sierpnia 2024 r.
1. Jutro czyli 26 sierpnia zapraszamy do naszej świątyni na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Dzień ten jest okazją do wyrażania naszej Matce i Królowej szczerej wdzięczności za opiekę nad nami i naszym narodem. Msze święte w naszym kościele jak w dzień powszedni o godz. 7.00 i 18.00.
2. W naszym kościele co środę celebrujemy Nowennę do Matki Boże Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii przed nowenną lub wcześniej zapisać je w księdze intencji. Nowennę zaczynamy nabożeństwem o godz. 18.00, a później sprawujemy Eucharystię w intencjach nowennowych.
3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek, 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki, w środę, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
4. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku Mszy św. w niedzielę. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci i ich rodzin, 12.00 (suma) i 19.00
5. W następną niedzielę, 1 września przypada 85. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W szczególny sposób w intencji poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 12.00
6. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września w poniedziałek o godz. 18.00 a poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych odbędzie się na Mszy św. w niedzielę, 8 września o godz. 10.30.
8. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na inwestycje w parafii. Cieszymy się z tego, że po tych wszystkich burzach, dzięki naprawom dachu nie mamy na dzień dzisiejszy przecieków. Oby tak dalej. Jako parafia mamy jeszcze do spłacenia firmie naprawiającej dach 20.000 złotych. Dziękujemy za wszelkie wsparcie poprzez ofiary składane na tace oraz wpłacane na konto parafii.
10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, w naszym tygodniku Idziemy tematy dotyczące różnych problemów małżeńskich
11. Zapraszamy na rekolekcje z o. Jamesem Manjackal w dniach 27-29 września. Informacje są na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.