XI Niedziela Zwykła – 14.06.2026 r.
1. Spotkanie Biblijne we wtorek o 19.15 w Domu Parafialnym.
2. Spotkanie Katechizmowe w środę o 10.00 w Domu Parafialnym.
3. Wspólnota modlitewno – ewangelizacyjną „Źródło wody żywej” zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.15 w Domu Parafialnym
4. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, następnie na Msze św., która zawsze sprawowana jest w intencjach złożonych na nowennę. Intencje można przynieść przed Mszą św., lub do kancelarii albo zakrystii.
5. W najbliższy piątek o 19.15 w kościele Benedyktyński Piątek czyli spotkanie modlitewne w rytmie lectio divina. Podczas spotkania będzie wprowadzenie do modlitwy Pismem Świętym i prowadzona medytacja biblijna.
6. Celebracja przyjęcia młodzieży do grona kandydatów do sakramentu Bierzmowania w sobotę podczas Mszy o 18.00. Młodzież przychodzi do kościoła o 17.50.
7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.30.
8. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w kościele od 17.30-18.00, dodatkowo w piątki do godz. 20.00, w soboty w kaplicy adoracji od 7.30-18.00 i w niedziele w kościele od 18.00-19.00
10. W przyszłą niedziele ofiarami do puszek chcemy wspomóc naszą jedyna misje w Afryce w Sierra Leone, którą prowadzi nasza diecezja i pracują tam nasi księża. W ich imieniu składamy Bóg zapłać.
11. Za tydzień zapraszamy na dodatkową Msze św. dla małżeństw o godz. 16.30 a po niej na mały podsumowujący warsztat „Plecak relacji – co zabieram z drogi ku miłości odpowiedzialnej?” O godz. 18.15 zaparzamy na wspólną Agape na którą zachęcamy aby coś przynieść. Jest przewidziana opieka dla dzieci.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika „Idziemy”. Ten numer porusza próbuje odpowiedzieć na pytanie, które często zadają dzieci ale myślę, że i dorośli „Czy zwierzęta idą do nieba”?
13. Na koniec mam smutne ogłoszenie, mianowicie nasz ksiądz Marcin, który przez ostanie sześć lat pracował w naszej parafii na mocy dekretu ks. biskupa zostaje przeniesiony do pracy w innej parafii. 17 czerwca dowie się do której (w tym dniu wszyscy kapłani, którzy zmieniają parafie dowiadują się w jakich miejscach będą pracować przez najbliższe lata). Zapraszamy za tydzień na Msze św. dziękczynną ks. Marcina o godz. 12.00. Ks. Marcin zostanie jeszcze z nami przez wakacje. Odprawi sumę odpustową 12 lipca o godz. 11.00, po której w jego imieniu zapraszam na spotkanie przy grillu, kawie i ciastku w ogrodzie na terenie parafialnym. Pożegnanie i podziękowanie odbędzie się 16 sierpnia w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 na którą zapraszam. Jednocześnie informujemy, że na miejsce ks. Marcina został skierowany do pracy ks. Mateusz Kowalski, tegoroczny neoprezbiter, którego powitamy pod koniec sierpnia. Ks. Marcina i ks. Mateusza polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
Zapowiedzi:
– Wacław Wojciech Jasinowicz , kawaler, z par. tut. i Anna Jaśkiewicz, panna, z par. pw. Św. Wojciecha BM w Wąwolnicy (zap.2)
