Pierwsze parafie neoprezbiterów 2026

Księża neoprezbiterzy, którzy 6 czerwca przyjęli święcenia kapłańskie, otrzymali nominacje na swoje pierwsze parafie. Dekrety wręczył biskup Romuald Kamiński.

Na mocy decyzji podjętych przez księdza biskupa Romualda Kamińskiego:

ks. Ireneusz Kazimierz Zawadzki został mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Warszawie (Targówek).

ks. Marek Jan Dąbrowski został mianowany wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w Warszawie (Grodzisk),

ks. Paweł Golec został mianowany wikariuszem parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie,

ks. Bartosz Jarząbek został mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim,

ks. Mateusz Kowalski został mianowany wikariuszem parafii św. Benedykta w Warszawie (Sadul),

ks. Maciej Rafalski został mianowany wikariuszem parafii św. Faustyny w Warszawie (Bródno),

ks. Jakub Solarski został mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie,

ks. Kamil Szelest został mianowany wikariuszem parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wiązownie,

ks. Wojciech Wielądek został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Nieustającej pomocy w Duczkach,

Ks. Mateusz Kowalski