XIV Niedziela Zwykła – 07.07.2024 r.

 1. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić czas na wspólnej modlitwie w ciekawym towarzystwie, poznając nowych ludzi. Wspólnota modlitewno – ewangelizacyjną zaprasza również w wakacje na spotkania w środy o godz. 19.15 w Domu Parafialnym
 2. Przez cały czas trwania wakacji spowiedź w naszej parafii tylko przed Mszą św.
 3. W czwartek 11 lipca w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Benedykta Opata, patrona Europy. Jest to dzień patronalny naszej parafii. Do uroczystego świętowania zapraszamy w najbliższą niedzielę tj. 14 lipca na Uroczystej Sumie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Bogusława Kowalski, proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie a po niej na procesję eucharystyczną. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w kościele od 17.30-18.00, dodatkowo w piątki do godz. 20.00,  w soboty w kaplicy adoracji od 7.30-18.00 i w niedziele w kościele od 18.00-19.00
 5. Przypominamy również, że w okresie wakacyjnym ulega zmianie porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele: w dni powszednie bez zmian, natomiast w niedzielę w miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 przed południem i o 19.00 wieczorem a kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki po Mszy św. wieczornej, tj. od godz. 18.40 do godz. 19.30 a w środy od 9.00 do 10.00
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają nas w pracy na rzecz parafii. Czy to dobrym słowem, czy modlitwą, czy finansowo. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc. Przypominam, że we wtorki o godz. 7.00 i w środy o godz. 18.00 modlimy się za wszystkich dobrodziejów naszej parafii.
 7. Na czas wakacji wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów.
 8.  Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika „Idziemy”. Ten numer           porusza temat małżeństwa oraz ślubu.

Zapowiedzi:

 • Marcin Rafał Mazur, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie i Maria Magdalena Szubzda-Kuras, panna z par. tut. (30 czerwca i 7 lipca)
 • Maciej Kołakowski, kawaler i Anna Bednarek, panna, oboje z par. tut. (30 czerwca i 7 lipca)
 • Patryk Piotr Poszalski, kawaler z parafii św. Kazimierza w Pruszkowie i Ewelina Skowron, panna z parafii tutejszej (7 i 14 lipca)