IX Niedziela Zwykła – 01.06.2024 r.

1. Spotkanie grupy młodzieżowej dziś o 16.30. w Domu Parafialnym

2.  Spotkanie Biblijne we wtorek o 19.15 w Domu Parafialnym.

3. Spotkanie Katechizmowe w środę o 10.00 w Domu Parafialnym. 

4. Zapraszamy wraz ze wspólnota modlitewno – ewangelizacyjną na dodatkową Msze św. w środę o godz. 19.15 a po niej na wieczór uwielbienia, podczas którego będzie można skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe jest połączone ze śpiewem hymnu ku czci Najświętszego Sakramentu za odśpiewanie którego możemy uzyskać odpust cząstkowy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, na Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków. Do udziału w procesji, podobnie jak w Boże Ciało, zapraszamy Służbę Liturgiczną oraz wszystkich wiernych. W tym dniu módlmy się szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Szczególnie w tym dniu polecamy się modlitwie. Spowiedź połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Tego dnia za udział w nabożeństwie ku czci Serca Pana Jezusa możemy uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie ma postu.

8. Wczoraj w Katedrze Warszawsko-Praskiej święcenia kapłańskie przyjął ks. Przemysław Dagis, który przez ostatni rok miał praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 odprawi w naszym kościele Msze św. prymicyjną, po której udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa, które łączy się z darem odpustu zupełnego. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość.

9. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim wiernym, którzy przyczynili się do obchodów Święta Bożego Ciała, za przygotowanie i udział w procesji, za budowę i rozbiórkę oraz dekorację czterech ołtarzy.

10. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania 3 czerwca (poniedziałek) o 19.30 w kościele.

11. Zapraszamy do udziału w jednodniowej autokarowej pielgrzymce 22 czerwca (sobota) do Leśnej Podlaskiej, Pratulina, Kostomłotów i Kodnia. Koszt wraz z posiłkiem to 150 zł. Wyjazd o 6.00 powrót około 23.00. Przewodnikiem będzie p. Erwin Kozłowski. Zapisy w zakrystii już na listę rezerwową. Jeżeli będzie potrzeba pojadą dwa autokary, dlatego prosimy o szybką decyzję i zapisy.

12. Po mszach św. w kościołach w całej Polsce zbieramy dziś ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za wsparcie.

13. Również składamy Wszystkim ogromne Bóg zapłać za wsparcie finansowe naszej parafii, czy to przez ofiary składane na tacę podczas Mszy św., czy te składane przy innych okazjach oraz wpłacane na konto parafii. Jest to wyraz odpowiedzialności za swoją parafię. Dzięki temu udało się prawie skończyć rewitalizację terenu wokół kościoła.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika „Idziemy”. Ten numer poświęcony jest tajemnicy Eucharystii.