Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Kościół ze czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Dziś jest także Dzień Matki, dziękujemy naszym Mamom za trud włożony w opiekę nad nami, wszelką pomoc i bezwarunkową miłość.

2. Gratulujemy dzieciom, które wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, dziś o godz. 10.00 przyjmie Komunię trzecia grupa dzieci. W „Białym Tygodniu” od poniedziałku  do środy dzieci z rodzicami zapraszamy na godz. 18.00, a w czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na godz. 10.30.

3. W tym mroku procesja Bożego Ciała będzie prowadziła ulicami: Lucerny, Antenową, Klimontowską, Wylotową i wrócimy ul. Lucerny. Msze św. W tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 – po tej Mszy wyjdziemy z procesją i o godz. 19.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy również do uczestnictwa w dawnej oktawie Bożego Ciała połączonej z nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusa

4. Zachęcamy do przynoszenia ususzonych płatów z kwiatów do sypania podczas zbliżającej się procesji Bożego Ciała. Zachęcamy dzieci, parafian do aktywnego włączenia się w procesję.

5. Nabożeństwa majowe, potem czerwcowe odprawiane są po Mszy św. wieczornej a w czwartek o godz. 18.30

6. Spotkanie grupy młodzieżowej dziś o 16.30. w Domu Parafialnym.

7. Spotkanie Biblijne we wtorek o 19.15 w Domu Parafialnym.

8. Przygotowanie do Bierzmowania rozpocznie się w naszej parafii jutro 27 maja (poniedziałek) o 19.30 w kościele. Będzie to spotkanie informacyjne. Zapraszamy młodzież, która w tym roku kończy 8 klasę szk. podst. i starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania 3 czerwca (poniedziałek) o 19.30 w kościele.

9.  Zbiórka pielgrzymów udających się na Jasną Górę w sobotę na przystanku przy ul. Lucerny 93 o godzinie 5.15. Wyjazd o 5.30 powrót ok 20.30.

10. Zapraszamy do udziału w jednodniowej autokarowej pielgrzymce 22 czerwca (sobota) do Leśnej Podlaskiej, Pratulina, Kostomłotów i Kodnia. Koszt wraz z posiłkiem to 150 zł. Wyjazd o 6.00 powrót około 23.00. Przewodnikiem będzie p. Erwin Kozłowski. Zapisy w zakrystii już na listę rezerwową. Jeżeli będzie potrzeba pojadą dwa autokary, dlatego prosimy o szybką decyzję i zapisy.

11. Zapraszamy na dwa ciekawe wakacyjne wydarzenia dla młodzieży:

  • Progress Camp 2024 w Bieszczadach i Biskupinie
  • Kongres Młodych w Laskach pod Warszawa. Inicjatywa organizowana przez katolicka wspólnotę Emanuel. Informacje są na plakatach w gablotach.