Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – niedziela ta, kończy liturgiczny okres wielkanocny. Do przyszłej niedzieli, możemy spełnić obowiązek spowiedzi i komunii wielkanocnej.

2. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego trwa do najbliższej soboty. W tym roku odbywa się w kościele, codziennie o 20.00 z wyjątkiem poniedziałku i środy – wówczas o 20.30. W czasie godzinnego nabożeństwa jest rozważanie o siedmiu darach Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski. W sobotę, ostatni dzień nowenny o godz. 20.00, będzie Msza Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Po niej wieczór uwielbienia z indywidualną modlitwą o wylanie Ducha św..

3.Nabożeństwo majowe odprawiane jest w niedzielę o godz. 18.30, oraz w tygodniu od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. Spotkanie grupy młodzieżowej dziś o 16.30. w Domu Parafialnym.

5. Nabożeństwo pokutne dla  młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania jutro o 19.15 w kościele. Sakrament Bierzmowania z rąk naszego Ordynariusza Bpa Romualda Kamińskiego nasza młodzież przyjmie w najbliższą środę o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a na nabożeństwo majowe zapraszamy na godz. 20.30, będzie połączone z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6. Spotkanie Biblijne we wtorek o 19.15 w Domu Parafialnym.

7. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła.

8. W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

9. Przygotowanie do Bierzmowania rozpocznie się w naszej parafii 27 maja (poniedziałek) o 19.30 w kościele. Będzie to spotkanie informacyjne. Zapraszamy młodzież, która w tym roku kończy 8 klasę szk. podst. i starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania 3 czerwca (poniedziałek) o 19.30 w kościele.

10. Zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Sanktuariów Matki Bożej na Jasnej Górze i w Gidlach. Wyjazd 1 czerwca o godzinie 5.15 powrót ok 20.30. Koszt 100zł;-. Zapisy w zakrystii i kancelarii u ks. Marcina.

11. Rozpoczęliśmy prace rewitalizacyjne na placu przykościelnym. Potrzeba przesadzeń (rośliny przerastają, korzeniami podnoszą kostki i obrzeża), uzupełnienia roślin, które pousychały, wertykulacji nawożeń. Prace chcemy zakończyć przed komuniami, tj. przed 25 maja. Dziękujemy za dotychczasową pomoc materialnym i jeżeli ktoś chciałby nas wspomóc to serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że za wszystkich dobroczyńców modlimy się w każdą środę  na nowennie i podczas Mszy św. O godz. 18.00 a za wszystkich parafian modlimy się o każdy wtorek na Mszy św. O godz. 7.00.

12. Zapraszamy do włączenia się w peregrynację relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów, która rozpoczyna się dzisiaj w naszych dekanatach i potrwa do jutra. Szczegółowy plan jest na stronie internetowej i na plakatach.