VI Niedziela Wielkanocna – 5.05.2024 r.

1. Spotkanie grupy młodzieżowej dziś o 16.30. w Domu Parafialnym.

2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania jutro o 19.15 w kościele. Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii będzie miała miejsce 15 maja w środę o godz. 18.00. Młodzież przyjmie Bierzmowanie z rąk naszego ordynariusza ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Jutro również przypada święto Apostołów Filipa i Jakuba

3. Spotkanie Biblijne we wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym.

4. Spotkanie Katechizmowe w środę o 10.00 w Domu Parafialnym.

5. W środę obchodzimy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu zapraszamy również na dodatkową Msze św. o godz. 19.15 a po niej na wieczór uwielbienia z możliwością skorzystania z posługi modlitwa wstawienniczą.

6. W sobotę w Warszawie obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy. Módlmy się w tym dniu za siebie nawzajem. Msze św. jak w dzień powszedni.

7. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w najbliższy piątek 10 maja. W tym roku będzie się ona odbywać w kościele, codziennie o 20.00 z wyjątkiem 13 i 15 maja (poniedziałek i środa) – wówczas o 20.30. W czasie godzinnego nabożeństwa będzie rozważanie o siedmiu darach Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski. W ostatni dzień nowenny – 18 maja (sobota) będzie Msza Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

8. Przygotowanie do Bierzmowania rozpocznie się w naszej parafii 27 maja (poniedziałek) o 19.30 w kościele. Będzie to spotkanie informacyjne. Zapraszamy młodzież, która w tym roku kończy 8 klasę szk. podst. i starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania 3 czerwca (poniedziałek) o 19.30 w kościele.

9. Zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. Wyjazd 1 czerwca o godzinie 5.15 powrót ok 19.30. Koszt 100zł;-. Zapisy w zakrystii i kancelarii u ks. Marcina.

PEREGRYNACJA RELIKWII BŁOGOSŁAWIONEJ RODZINY ULMÓW

12-13 maja 2024 r.

DEKANATY GROCHOWSKI, ANIŃSKI, REMBERTOWSKI

12 maja godz. 13.30 – 17.00: parafia Wieczerzy Pańskiej w Warszawie-Aleksandrowie

godz. 18.00: przyjazd relikwii do parafii Świętych Jana i Pawła w Warszawie

godz. 18.30: Eucharystia pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Chudzio, biskupa

pomocniczego archidiecezji przemyskiej, a po niej czuwanie rodzin

prowadzone przez Equipes Notre-Dame

godz. 21.30: modlitwa uwielbienia prowadzona przez młodzież oazową

godz. 23.00: czuwanie kobiet – duchowe macierzyństwo

13 maja godz. 00.00: Eucharystia z błogosławieństwem kobiet

godz. 1.00: czuwanie mężczyzn – serce ojca i wojownika

godz. 3.00: Koronka do Bożego

godz. 3.15: modlitwa w intencji bliskich, którzy odeszli z Kościoła

godz. 4.00: modlitwa osób obciążonych kredytem za mieszkanie

godz. 5.00: czuwanie w intencji kapłanów

godz. 6.00: zakończenie pierwszej części czuwania

godz. 7.00: Msza Święta

godz. 7.30: Msza Święta

godz. 9.00: Eucharystia dla Chorych

połączona z Sakramentem Namaszczenia

godz. 11.00: Czuwanie Kół Żywego Różańca

Nabożeństwo Fatimskie

godz. 13.00: czuwanie panów z Totus Tuus