IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza–21.04.2024 r.

1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania jutro o 19.00 w kościele.

2. Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

3. Spotkanie Biblijne we wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym.

4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni.

5. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę śladami św. Pawła w środę o 19.15 w kościele.

6. Spotkanie wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej w środę o godz. 19.15. Zapraszamy również nowe osoby, które chciałyby dołączyć albo po prostu zobaczyć jak wyglądają spotkania.

7. W czwartek święto św. Marka, ewangelisty. Msze św. jak w dzień powszedni.

8. Celebracja wyboru patrona dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za tydzień podczas Mszy o 19.00.

9. Serdecznie zapraszamy małżeństwa na Warsztaty JA+TY=MY, który odbędą się w dniach 11 i 18 maja 2024 r.  w  naszej parafii. Poprowadzą je ks. Mariusz Lech i pary trenerskie Fundacji Pomoc Rodzinie. Godziny zajęć:  sobota 8.00-18.00, druga sobota 9.00-18.00 – w tym Msza św. Informacje na stronie internetowej i u ks. proboszcza.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. O godz. 19.00 wystąpi chór Szkoły „Żagle”. Chłopcy z klas 4-8 szkoły podstawowej oraz liceum zaśpiewają wielogłosowe pieśni wielkanocne oraz polifoniczne opracowanie części stałych. Zapraszamy do pozostania chwilę po zakończeniu Mszy św., aby wysłuchać jeszcze klasyków muzyki chóralnej.

11. Zapowiedzi:

  • Adrian Golicki, kawaler i Alicja Brzuzy, panna, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź druga
  • Diakon Przemysław Dagis, syn Grzegorza i Doroty, pochodzący z parafii pw. Narodzenia NMP w Warszawie – Płudach, alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Tarchominie, będący na praktykach w parafii św. Benedykta w Warszawie Wawrze-Sadulu, 1 czerwca 2024 r. ma przyjąć Święcenia Prezbiteratu. Polecamy diakona modlitwie parafian a jeżeli ktoś wie o jakichkolwiek przeszkodach proszony jest o zgłoszenie tego do tutejszego duszpasterstwa. Jest to zapowiedź druga  
  • Alumn Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie Piotr Parzygnat, syn Władysława i Bogumiły, pochodzący z naszej parafii ma przyjąć Święcenia Diakonatu. Polecamy naszego alumna modlitwie parafian a jeżeli ktoś wie o jakichkolwiek przeszkodach proszony jest o zgłoszenie tego do tutejszego duszpasterstwa. Jest to zapowiedź pierwsza