VI Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Męki Pańskiej 24.03.2024 r.1.

Dziś Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.

2. Dziś na godz. 16.30 zapraszamy rodziców i dzieci na dodatkową Msze św., które w naszej parafii przygotowują się na przyjęcie I Komunii św.

3. Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 18.30. Wcześniej od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Jutro o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii.

5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chorych odwiedzimy w Wielki Piątek, 29 marca od godz. 9.00.

6. Porządek liturgii Świętego Triduum Paschalnego:- 

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godzinie 19.00. Po Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja trwać będzie przez całą noc. W godz. 22.00 do północy będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej- 

Wielki Piątek – Adoracja w Ciemnicy przez cały dzień.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 19.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Następnie po liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Adoracja w Grobie trwać będzie przez całą noc. Również w tym dniu w godzinach od 22.00 do północy będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jednego do syta. – Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W zakrystii przygotowaliśmy listę osób, które chcą się włączyć w nocną adorację z czwartku na piątek w ciemnicy i z piątku na sobotę przy grobie. Ważne jest dla nas aby przez całą noc ktoś zawsze czuwał. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnego czuwania i do wpisania się na listę.

Wielka Sobota – Adoracja w Grobie trwać będzie do godz. 20.00 do rozpoczęcia liturgia Wielkiej Soboty. Na liturgię prosimy zabrać ze sobą świece. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 – Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele w kaplicy adoracji od godz. 9.00 – 16.00.– 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja z uroczystą procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie sztandarów i chorągwi. Zapraszamy dzieci do włączenia się w procesję. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00.- W drugi dzień Świąt Wielkanocnych msze św. według porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji.

7. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania – są jeszcze 4 miejsca na pielgrzymkę Śladami Św. Pawła do Grecji 14-23.10.2024r. Program i potrzebne informacje są podane na stronie internetowej i w gablotach ogłoszeniowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem (tel.: +48 782 242 093; e-mail: swbenedykt.wikariusz@gmail.com).

8. „Wulgaryzmy” – Skąd się wzięły w języku? Co o nich mówi psychologia? Co o nich mówią egzorcyści? Jaki mają wpływ na relacje? Czy dzieci boją się wulgaryzmów?Na te i inne pytania odpowie p. Małgorzata Nawrocka zajmująca się przemianami we współczesnej kulturze. Zapraszamy dorosłych na spotkanie z pisarką i dziennikarką w niedzielę 7 kwietnia o 16.00 do sali w domu parafialnym. Spotkanie organizuje Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii. W planie jest prelekcja, przerwa na kawę i dyskusja.

 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia