II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii na dodatkową Msze św. o godz. 16.30.
2. Dziś również po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”.
3. Spotkanie biblijne we wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym. Kalendarium spotkań dostępne na stronie internetowej parafii.
4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
5. Przed nami I piątek miesiąca. Zapraszamy na spowiedź od godz. 17.00 i na każdej Mszy św. Przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. W piątki Wielkiego Postu Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi również po Drodze Krzyżowej od ok. 19.30 do 21.00
6. W sobotę spotkanie formacyjne Żywego Różańca o 8.00 (Uwaga – Zmiana godziny!!!) w Kościele. W Programie Sprawy Organizacyjne, Konferencja, Msza – o 8.45; dziesiątek różańca.
7. Cieszymy się, że nasz lektor p. Mariusz Maliszewski, po kilkumiesięcznych przygotowaniach otrzyma w najbliższą sobotę posługę Nadzwyczajnego Szafarza Najświętszego Sakramentu i będzie mógł nam pomagać w udzielaniu Komunii św., kiedy będzie taka potrzeba. Będzie mógł również chodzić z Komunią św. do naszych chorych parafian. Zapraszamy na tę uroczystość do naszej katedry na godz. 10.00. Ogarnijmy jego i jego rodzinę naszą modlitwą.
8. W niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00, natomiast na godz. 18.30 zapraszamy do naszej świątyni na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
9. Proponujemy w tym półroczu nowy cykl spotkań dla dorosłych – Spotkania katechizmowe czyli K2 – katechizm i kawa. Plan spotkania: Prelekcja nt. zagadnień życia chrześcijańskiego połączona z lekturą Katechizmu Kościoła Katolickiego, przerwa na kawę, pytania i odpowiedzi, rozważanie o modlitwie. Spotkania odbywać się będą w Domu Parafialnym w dwie środy w miesiącu o godzinie 10.00. Przewidywany czas spotkania 90 minut. Najbliższe spotkanie już w tę środę 28 lutego.
10. Wspólnota „Spotkania Małżeńskie” zaprasza małżeństwa cywilne w powtórnym związku po rozwodzie na rekolekcje w Anielinku k/Otwocka w dniach 1-3 marca 2024 r. Więcej informacji na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl
11. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi ks. Jacek Fijałkowski, duszpasterz z parafii św. Jakuba przy pl. Narutowicza w Warszawie. Egzorcysta Archidiecezji Warszawskiej. Rekolekcje szkolne dla naszych szkół odbędą się 11-13 marca i poprowadzi je diakon Przemysław Dagis wraz z klerykami naszego seminarium.
12. Pielgrzymki: Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.a. Jest jeszcze kilka miejsc na 4-dniową pielgrzymkę śladami Św. Faustyny.
b. Organizujemy pielgrzymkę Śladami Św. Pawła do Grecji w Terminie 14-23.10.2024r.Programy pielgrzymek i potrzebne informacje są podane na stronie internetowej i w gablotach ogłoszeniowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem (tel.: +48 782 242 093; e-mail: swbenedykt.wikariusz@gmail.com). 
13. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika „Idziemy”. Dziś temat trudny mówiący o samobójstwach wśród dzieci i młodzieży.