A A A

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

04.06.2023 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Niech wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. Dziś (niedziela) modlitewne spotkanie dla młodzieży o 17.30. Początek w sali nad zakrystią.

4. Spotkanie biblijne we wtorek o 19.15 w sali nad zakrystią.

5. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujemy cztery ołtarze. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 19.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się za Jezusem niesionym w monstrancji w procesji eucharystycznej ulicami naszego osiedla. Ulicą Hajnowską, Władysława IV, Lucerny, Kwidzyńską, Paczkowską, Gajową i Snopową, żeby skończyć uroczystym błogosławieństwem i śpiewem „Te Deum” w naszym kościele. Do procesji zapraszamy dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy panów do  niesienia chorągwi.

6. W sobotę wyruszymy na pielgrzymką Śladami Św. Maksymiliana Marii Kolbego do Zduńskiej Woli, Pabianic, Niepokalanowa. Wyjazd o 5.00 z przystanku autobusowego przy rogu ul. Lucerny i Łyszkowickiej – zbiórka kwadrans wcześniej. Powrót ok. 20.00.

7. Wczoraj w Katedrze św. Floriana ks. Adrian Woźniak przyjął z rąk ks. biskupa Romualda Kamińskiego święcenia kapłańskie. Dziś odprawia Msze św. prymicyjną w swojej rodzinnej parafii a za tydzień 11 czerwca o godz. 12.00 odprawi uroczystą Msze św. prymicyjną w naszej parafii po której udzieli prymicyjnego błogosławieństwa z którym wiąże się możliwość otrzymania odpustu zupełnego. Serdecznie zapraszamy.

8. Zapowiedzi:

- (28 maja i 04 czerwca): Daniel Napierkowski, kawaler i Angelika Dorota Zielińska, panna oboje z par. p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Warszawie na Okęciu

- (04 i 11 czerwca): Łukasz Kotwicki, kawaler z par. p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie i Paulina Monika Iwandowska, panna z par. tut.

- (04 i 11 czerwca): Andrzej Michał Hemer, kawaler z par. tut. i Katarzyna Lendzion, panna z par. p.w. Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim.

- (04 i 11 czerwca): Sebastian Boryczka, kawaler z par. p.w. Św. Rafała Kalinowskiego w Warszawie-Rembertowie i Klaudia Anna Kurosad-Kurasiewicz, pana z par. tut.