A A A

III Niedziela Zwykła

 

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.01.2023 r.

1. Dzisiaj w niedzielę, 22 stycznia wraz z Kościołem powszechnym obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Ten dzień zwraca uwagę na znaczenie Biblii w naszym życiu. Zachęcamy się nawzajem do korzystania ze słowa Bożego w naszych domach.

2. Rozpoczęliśmy kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W środę obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła.

3. Dziś o godzinie 16.30 dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii.

4. Pragniemy powołać do istnienia w Parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – KSM. W związku z tym w niedzielę 5 lutego Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży będzie głosił tematyczne kazania zaś Diecezjalna Asystentka KSM przekaże podstawowe wiadomości o Stowarzyszeniu.

Spotkanie dla młodzieży, w wieku 16-30 lat, zainteresowanej formacją w KSM 6 lutego (poniedziałek) o 19.00 w kościele.

Informacje nt. KSM można znaleźć na stronie: ksm.org.pl

5. W każdą niedzielę o godz. 12.00 jest Msza św. zbiorowa. Jeżeli są takie intencje, które pojawiają się w nagłej potrzebie lub nie mamy możliwości zamówić w innym terminie możemy je zamówić na niedzielnej sumie.

6. Jeśli ktoś nie mógł spotkać się z nami podczas wizyty duszpasterskiej, a chciałby to uczynić, może umówić się na dodatkowy termin kolędy - dnia 3 lutego 2023r. (piątek) w godzinach 17.00-21.00. Zgłoszenia przyjmujemy od dziś w zakrystii, kancelarii i mailowo.

7. Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie jesteśmy w trakcie trwania kolędy. Dziękujemy za spotkania i rozmowy. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Wszystkim ofiarodawcom za dar serca składam wdzięczne „Bóg zapłać”.