A A A

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20.11.2022 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze diecezjalne seminarium duchowne. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

3. Po Mszy Św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

4. Dziś na godz. 16.30 zapraszamy małżeństwa na konferencję, Msze św. i adoracje Najświętszego Sakramentu. Podczas konferencji przewidziana opieka dla dzieci.

5. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii pani Marzenie naszej organistce, panu Michałowi oraz scholce małej i dużej składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

7. We wtorek spotkanie grupy biblijnej o godz. 19.00

8. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy ministrantów. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Kandydaci niech na pierwsze spotkanie przyjdą z rodzicami.

9. Również w sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 a bezpośrednio po niej na wieczór uwielbienia razem z Maryją. Niech Ona – Królowa Adwentu wprowadzi nas w ten czas oczekiwania.

10. W przyszłą niedzielę Msza św. dla rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do przyjęcia I Komunii św..

11. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

12. Zapraszamy osoby, które chcą się włączyć w modlitwę różańcową w naszej parafii i w ten sposób podjąć formację duchową. Zapisy u ks. Marcina

13. W tym roku chcemy wyruszyć z wizytą kolędową odwiedzając domy naszych parafian. Pandemia uniemożliwiła nam przez ostatnie dwa lata tę możliwość. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie to możliwe. Dlatego mamy gorący apel, że jeżeli są nowi mieszkańcy, nowe domy, nowe bloki gdzie jeszcze do tej pory nie było kolędy a jest taka wola, to bardzo prosimy zgłosić to do zakrystii lub kancelarii.

14. Przygotowujemy rodzinny wyjazd na narty w pierwszym tygodniu ferii 11-17 lutego 2023 r. do Krynicy. Możliwość nauki jazdy na nartach, zwiedzania i spacerów. Koszt dzieci do lat 10 to 700 zł, starsi i dorośli 1100 zł. W cenie jest zakwaterowanie, trzy posiłki transport autokarem podczas całego pobytu. (w cenę nie są wliczone karnety). Zapisy w zakrystii.

15. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch prosimy aby do końca listopada wpłaciły 500 zł. zaliczki za osobę. Mamy jeszcze cztery wolne miejsca. Zapraszamy.

16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Witolda Zawadzkiego i Mieczysława Drożdża. W ich intencji pomódlmy się: ”Wieczny odpoczynek...”