A A A

XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela Zwykła

1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania jutro 18 września o 19.00 w kościele.

2. Spotkania grupy biblijnej w najbliższy wtorek 19 września o godzinie 19.00 w Sali Domu Parafialnego. O kolejnych będziemy informować w ogłoszeniach.

3. Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna spotyka się we środy o godz. 19.15 w sali w domu parafialnym.

4. Spotkanie ministrantów w sobotę 23 września o 9.00 w kościele.

5. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Świętej za tydzień w niedzielę 24 września o 16.30 w Sali Domu Parafialnego.

6. Niedziela Środków Społecznego Przekazu, przypadająca  w tym roku 24 września, jest również świętem Radia Warszawa, naszej rozgłośni diecezjalnej.

W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Świętych przed naszym kościołem będzie prowadzona  kwesta na rzecz Radia Warszawa. Będzie można nabyć radiowe płócienne torby-cegiełki z chrześcijańskimi cytatami motywacyjnymi.

Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet z www.radiowarszawa.com.pl.

Jej program to informacje lokalne, pogodna muzyka, modlitwa, czytania z Pisma Świętego z komentarzami, dobry humor prezenterów oraz audycje na tematy ważne dla katolika.

Zespół Radia serdecznie dziękuje za zaproszenie do naszej parafii!

7. Spotkania grupy młodzieżowej rozpoczną się w październiku. Pierwsze spotkanie 1 października o 16.30 w Sali Domu Parafialnego

8. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłaszać się z rodzicem po każdej Mszy do zakrystii - do ks. Marcina (tel.: +48 782 242 093; e-mail: swbenedykt.wikariusz@gmail.com)

9. Przypominamy i zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kościele od 17.30-18.00 podczas której można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Możliwość adoracji jest jeszcze w piątki po Mszy św. do godz. 20.00, w soboty od 7.30-18.00 w kaplicy adoracji i w niedziele przed Mszą św. wieczorną od 18.00-19.00

10. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika „Idziemy” a tam m.in. artykuł na temat przyszłości katechezy szkolnej

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
  • W czwartek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – imieniny ks. Mateusza
  • W sobotę Św. O. Pio z Pietrelciny, Kapłana